Cros, futbol i bàdminton han marcat la darrera jornada dels Jocs Esportius escolars
Aquest cap de setmana passat s'ha celebrat una nova jornada dels Jocs Esportius Escolars de Catalunya a l'Alt Urgell.
El cros escolar va comptar amb prop de 120 participants dels col.legis Albert Vives i Pau Claris i dels instituts Joan Brudieu i Aubenç. Els guanyadors, tant a nivell masculí com femení, van ser: en pollets, Jonathan Dubasin i Jana Fité; en Benjamí, Oriol Lara i Soualia Handani; en Aleví, Marc Lara i Laia Guitart; en Infantil, Bruno Soares i Anna Maria Rodríguez; i en Cadets, Sergi López i Àngels Muntada.
També es va jugar la tercera jornada de futbol sala, amb la participació de set equips del col.legi Albert Vives -que va guanyar tant en aleví femení com en els dos nivells de benjamí- i dos equips del Pau Claris. En aleví masculí, es va jugar partits de futbol-7, amb victòria per a l'Albert Vives A, seguit del Pau Claris i de l'Albert Vives B.
Finalment, hi va haver la primera copa de bàdminton, amb victòries per a Gerard Casals i Laia Guitart, en les categories cadet; i per a Àlex Gutiérrez i Anna Maria Rodríguez en infantils.
La propera jornada, en què es farà competició de minibàsquet i futbol sala, el Consell Esportiu se sumarà als actes de la Marató de TV3 amb la instal.lació de diverses atraccions esportives. Serà al llarg de dissabte al matí, al Pavelló Poliesportiu.
--------------------------------------------------
RESULTATS COMPLETS:
III CROS ESCOLAR COMARCAL-Resultats
POLLET MASCULI POLLET FEMENÍ
1.-Jonathan Dubasin A.Vives 1.-Jana Fité A.Vives
2.-Sergi Caminal P.Claris 2.-Jana Rubio P.Claris
3.-Arnau Escribà P.Claris 3.-Victòria López P.Claris
4.-Josep Miret A.Vives 4.-Jasmin Piñeiro A.Vives
5.-Arnau Palomo A.Vives
fins a 18 participants
BENJAMÍ MASCULÍ BENJAMÍ FEMENÍ
1.-Oriol Lara A.Vives 1.-Souhalia Handani P.Claris
2.-Carles Ribera A.Vives 2.-Maria Cerqueda A.Vives
3.-Vadim Hurtado P.Claris 3.-Laura Pellicer A.Vives
4.-Arnau Moliné P.Claris 4.-Naixira Cerqueda A.Vives
5.-Daniel Romea A.Vives 5.-Ingrid Bregolat P.Claris
fins a 15 participants fins a 14 participants
ALEVÍ MASCULÍ ALEVÍ FEMENÍ
1.-Marc Lara A.Vives 1.-Laia Guitart A.Vives
2.-Carles Miñambres La Salle 2.-Annabel VanDer A.Vives
3.-Pol Moya A.Vives 3.-Dina Salimova A.Vives
4.-Quim Vallvé A.Vives 4.-Claudia Sanchez A.Vives
5.-Navil Kallouch A.Vives 5.-Ariadna Llobet A.Vives
fins a 28 participants fins a 19 participants
INFANTIL MASCULÍ INFANTIL FEMENÍ
1.-Bruno Soares A.Vives 1.-Anna m.Rodríguez A.Vives
2.-Ismael Halhoul I.brudieu 2.-Nerea Mendieta A.Vives
3.-Ale Gutierrez I.Aubenç 3.-Noelia Da Silva A.Vives
4.-Faruk Halhoul I.Brudieu 4.-Núria Llobet I.Brudieu
5.-Hamal Halhoul I.Brudieu 5.-Cristina Ribera I.Brudieu
fins a 11 participants fins a 6 participants
CADET MASCULÍ CADET FEMENÍ
1.-Sergi López I.Aubenç 1.-Angels Muntada I.Aubenç
2.-Gerard Casals I.Aubenç
3.-Josep M.Viladrich I.Aubenç
III JORNADA DE FUTBOL SALA ESCOLAR
Aleví Femení: CLASSIFICACIÓ
Albert Vives A-Albert Vives B 7-2 1.-Albert Vives A
Albert Vives B-Albert Vives © 5-3 2.-Albert Vives B
Albert Vives A-Albert Vives © 6-0 3.-Albert Vives C
Benjamí Masculí:
Albert Vives A-Albert Vives B 5-6 CLASSIFICACIÓ
Pau Claris- Albert Vives A 6-5 1.-Albert Vives B
Albert Vives B-Pau Claris 1-8 2.-Pau Claris
3.-Albert Vives A
Benjamí Femení:
Pau Claris- Albert Vives A 0-2 1.-Albert Vives A
Albert Vives A-Albert Vives B 5-5 2.-Albert Vives B
Albert Vives B-Pau Claris 3-3 3.-Pau Claris
I COPA DE FUTBOL-7 aleví masculí:
Albert Vives B- Pau Claris 3-4 1.-Albert Vives A
Pau Claris- Albert Vives A 1-4 2.-Pau Claris
Albert Vives A-Albert Vives B 4-3 3.-Albert Vives B
I COPA de BÀDMINTON:
Infantil Masculí Infantil Femení
1.-Alex Gutierrez I.Aubenç 1.-Anna M. Rodríguez A.Vives
2.-Jordi Pallarés I.Aubenç 2.-Nerea Mendieta A.Vives
3.-Victor Plana I.Aubenç 3.-Noelia Da Silva A.Vives
4.-Samir Halhoul I.Brudieu 4.-Angels Muntada I.Aubenç
fins a 11 participants
Cadet Masculí Aleví Femení
1.-Gerard Casals I.Aubenç 1.-Laia Guitart A.Vives
2.-Sergi López I.Aubenç 2.-Claudia Sanchez A.Vives
3.-Aleix Codina I.Aubenç 3.-Sílvia Besolí A.Vives
4.-Josep M.Viladrich I.Aubenç 4.-Glòria Delgado A.Vives
fins a 19 participants