Ves al contingut. | Salta a la navegació

Eines personals


Sou a: Inici / Notícies / El 2n Trofeu de Karate Comú d'Andorra la Vella aplega 80 participants

El 2n Trofeu de Karate Comú d'Andorra la Vella aplega 80 participants

El Club Manel Jodar i el Shotokan d'Andorra la Vella copen bona part dels podis Tots els resultats de la competició es poden consultar en aquesta notícia .
Karate - Podi 2n Trofeu Comú d'Andorra
28/02/2012 11:48

El pavelló dels Serradells ha acollit aquest diumenge la segona edició del Trofeu de Karate Comú d'Andorra la Vella. En l'esdeveniment esportiu hi han participat els clubs de karate Shotokan d'Andorra la Vella, Manel Jodar, Pirineus, Puigcerdà, Montmeló, Maternal Francesa i l'Escola Gener.

La competició ha comptat enguany amb la participació d'una vuitantena de nois i noies. En la categoria Kata s'ha imposat el Club Manel Jodar, seguit del Shotokan d'Andorra la Vella i el Club de Karate de Puigcerdà. Pel que fa a la categoria Kumite, el club que ha sumat més medalles ha estat el Shotokan d'Andorra, per davant del Club Karate Manel Jodar.


Resultats de Kata

Benjamí mixt

1. Aritz Montreal (Club Manel Jodar)
2. Elies Perelegre (Club Manel Jodar)
3. Paco Pol Heredia (Club Manel Jodar)
3. Adrià Mas Núñez (Shotokan Andorra).

Aleví mixt

1. Roland Larregola (Shotokan Andorra)
2. Boheri Moreno (Shotokan Andorra)
2. Dídac Larregola (Shotokan Andorra)
3. Àlex Ros (Shotokan Andorra)
3. Diogo Pires (Shotokan Andorra)

Infantil femení (fins a Taronja)

1. Jana Borrut (Club Manel Jodar)
2. Clàudia Faus (Club Manel Jodar)
3. Dercia Elisabeth Iglesias (Club Puigcerdà)

Infantil masculí

1. Carles Martínez (Club Karate Montmeló)
2. Von Marc Lacaste (Shotokan Andorra).
3. Hermes Garcia (Club Manel Jodar)
3. Cesc Parra (Club Manel Jodar)

Juvenil masculí

1. Àlex Salvat (Shotokan Andorra)
2. Èric Mateu (Shotokan Andorra)
3. Daniel Garcia (Club Puigcerdà)
3. Kevin Zamora (Shotokan Andorra)

Juvenil femení (a partir de Verd)

1. Kentia Porro (Club Manel Jodar)
2. Laura Pellicer (Club Manel Jodar)
3. Andrea Herrero (Club Manel Jodar)
3. Beatriu Quintars (Club Shotokan Andorra)

Cadet masculí

1. David Bentanachs (Club Manel Jodar)
2. David Garcia (Club Puigcerdà)
3. Marc Badia (Club Manel Jodar)
3. Jonathan Zarza (Club Puigcerdà)

Cadet femení

1. Lídia Pérez (Club Shotokan Andorra)
2. Mònica Kaya (Club Shotokan Andorra)

 

Resultats de Kumite

Aleví femení

1. Gina del Río (Shotokan Andorra)
2. Boheri Moreno (Shotokan Andorra)
3. Helena (Club Manel Jodar)
3. Virginia Falcón (Shotokan Andorra)

Aleví masculí

1. Melchor Randy (Shotokan Andorra)
2. Diogo Pires (Shotokan Andorra)
3. Roland Larregola (Shotokan Andorra)
3. Martí Cabanes (Shotokan Andorra)

Infantil masculí

1. Carles Gonzalo (Club Montmeló)
2. Von Marc Lacaste (Shotokan Andorra)
3. Gonzalo Garrido (Club Manel Jodar)
3. Jean Clifford (Shotokan Andorra)

 

Infantil femení

1. Jana Borrut (Club Manel Jodar)
2. Clàudia Faus (Club Manel Jodar)
3. Catherine Belen (Shotokan Andorra)
3. Helena Codruta (Club Manel Jodar)

Juvenil femení

1. Laura Pellicer (Club Manel Jodar)
2. Kentia Porro (Club Manel Jodar)
3. Nicole Castro (Shotokan Andorra)
3. Beatriu Quintars (Shotokan Andorra)

Juvenil masculí

1. Rodrigo Rodríguez (Club Montmeló)
2. Von Marc Lacaste (Club Shotokan Andorra)
3. Àlex Salvat (Shotokan Andorra)
3. Edgard Balasch

Cadet masculí

1. Andres (Club Puigcerdà)
2. Jonathan Zarza (Club Puigcerdà)
3. Rahul Manwani (Shotokan Andorra)
3. Marc Badia (Club Manel Jodar)

Cadet femení

1. Lídia Poerez (Shotokan Andorra)
2. Mónica Kaya (Shotokan Andorra)

 

Podeu consultar la galeria de fotografies de la competició en aquest enllaç.