Ves al contingut. | Salta a la navegació

Eines personals


Sou a: Inici / Notícies / El Sedis Bàsquet celebra el seu Torneig Open Lliga Femenina

El Sedis Bàsquet celebra el seu Torneig Open Lliga Femenina

L'activitat permet als equips de base del club jugar al costat de les components del Cadí La Seu Els partits es poden veure aquest dimecres i dijous al vespre al Palau d'Esports, on dilluns es disputarà la final
Cadí La Seu 2014-2015 - Plantilla
10/02/2015 10:38

El Sedis Bàsquet ha posat en marxa el seu primer Torneig Open Lliga Femenina. Aquesta activitat, adreçada a totes les jugadores del club des de la categoria cadet fins a la sènior, s'ha organitzat tot aprofitant la setmana de descans del Cadí La Seu a causa de la disputa de la Copa.

L'objectiu és, segons el cos tècnic, dur a terme "una setmana diferent de treball del sequips cadets, júniors i sèniors del club, que canviaran les típiques sessions d’entrenament pels partits en format open". 

Així, s'han format quatre equips en els quals les jugadores del planter i del sènior B tenen l'ocasió de jugar al costat de les components de primer equip, actualment quartes classificades de la màxima categoria estatal. Hi prenen part els equips cadet (Sedis Mavisa), júnior (Sedis Esquitx), sènior femení B (Sedis Efausa) i tota la plantilla del Cadí.

Record dels 50 anys de bàsquet

A més a més, cadascun dels quatre equips s'ha batejat amb el nom d'una de les pistes històriques de bàsquet de la Seu, tot coincidint amb la recent celebració dels 50 anys d'història de l'esport de la cistella a la ciutat. La competició es desenvolupa en una lligueta de tots contra tots, en partits de 6 periodes de 6 minuts de joc real i en partidets de 4 contra 4.

El Sedis ha convidat socis i aficionats a presenciar els partits, que són d'accés lliure, amb l'objectiu de "fer club". Els partits van començar ahir dilluns al vespre i continuaran aquest dimecres i dijous, amb un duel a les 7 de la tarda i un altre a 2/4 de 9 del vespre. Dilluns vinent dia 16, amb els mateixos horaris, es jugarà el partit pel 3r i 4t lloc i, tot seguit, la final.

Els equips

EQUIP DEL CODINA
1. Hind Ben Abdelkader
2. Alba Adzerias
3. Marta Montoliu
4. Anna Rebés
5. Núria Ritort
6. Patricia Vicente
7. Ester Torà
8. Laura Gil
9. Ruth Rodríguez
Ent: David Vallvé
Ent. Laura Farfan de los Godos

EQUIP DEL SEMINARI
1. Pili Colmenero
2. Paula Porta
3. Marlou de Kleijn
4. Gemma Isern
5. Jana Sancho
6. Sílvia Besolí
7. Ingrid Bregolat
8. Didi Madu
9. Iria Pérez
Ent. Joan Carles Pie
Ent. Esteve Francàs
Ent Jordi Serrato

EQUIP DEL POLI
1. Ana Suarez
2. Marina Estany
3. Jas Guillen
4. Maria Rebés
5. Aida Flix
6. Tyrese Tanner
7. Cristina Flores
8. Amy Syll
Ent. Bernat Canut
Ent. Héctor Beni

EQUIP DEL CÀMPING
1. Maria Porta
2. Aina Ribes
3. Tània Perez
4. Marta Viles
5. Alba Orella
6. Maria Cerqueda
7. Urgell Vives
8. Georgina Bahí
Ent. Pep Ribes
Ent. Xevi Calm

Horaris de joc

Dilluns 9 de febrer: 19:00.- Equip del Codina vs. Equip del Poli.
20:30.- Equip del Seminari vs Equip del Càmping.
Dimecres 11 de febrer: 19:00.- Equip del Càmping vs. Equip del Codina.
20:30.- Equip del Seminari vs Equip del Poli.
Dijous 12 de febrer: 19:00.- Equip del Poli vs. Equip del Càmping.
20:30.- Equip del Seminari vs Equip del Codina.
Dilluns 16 de ferbrer: 19:00.- 3r i 4t lloc.
20:30.- Final.