Ves al contingut. | Salta a la navegació

Eines personals


Sou a: Inici / Notícies / Els Jocs Esportius celebren la festa d'esquí de fons a Lles

Els Jocs Esportius celebren la festa d'esquí de fons a Lles

El col.legi Portella Blanca s'emporta la majoria de victòries en les diferents categories Podeu consultar els resultats complets en aquesta notícia
Esquí nòrdic escolar
16/03/2010 10:26

Aquest diumenge passat s'ha celebrat a Lles de Cerdanya la festa escolar d'esquí de fons. La prova va comptar amb la participació de 71 alumnes de l'IES Joan Brudieu i dels col.legis Albert Vives, La Salle i Pau Claris de la Seu, Miret i Sans d'Organyà i Portella Blanca de Lles.

Precisament el col.legi de Lles es va endur una part important dels primers llocs. Les victòries locals van ser les de Jana Sellés i Bernat Sellés en prebenjamins, Maria Sellés i Arnau Olm en benjamins, i Gral Sellés en alevins. En aleví femení va vèncer Mònica Dòria (La Salle); i en infantils, Jana Pellicer (Albert Vives) i Pablo Sánchez (IES Brudieu).

 

Resultats complets:
CATEGORIA POLLET(pre-benjamí) FEMENÍ-Fora de concurs
1.-Jana Sellés Portella Blanca –Lles de Cerdanya
2.-Urgell Torrent Albert Vives-La Seu d’Urgell
3.-Berta Trabazo La Salle “
4.-Júlia Pueyo Pau Claris “
5.-Laia Ribó La Salle “
6.-Mar Suárez Miret i Sans- Organyà
7.-Angi Juncosa Miret i Sans “

CATEGORIA POLLET (pre-benjamí) MASCULÍ-Fora de concurs
1.-Bernat Sellés Portella Blanca- Llés de Cerdanya
2.-Martí Morales Portella Blanca “
3.-Ivan Fernández Ridolaina- Montellà
4.-Bernat Gavarró Pau Claris-La Seu d’Urgell
5.-Marc Colell La Salle “
6.-Nil Calvet Pau Claris “
7.-Marc Bonet Sant Miquel- Peramola
8.-Guillem Romero La Salle- La Seu d’Urgell

CATEGORIA BENJAMÍ FEMENÍ (2000-2001)
1.-Maria Sellés Portella Blanca Llés de Cerdanya
2.-Andrea López Pau Claris La Seu d’Urgell
3.-Júlia Mateu Albert Vives “
4.-Lola Robles Pau Claris “
5.-Anna Costa Albert Vives “
6.-Urgell Ibáñez Albert Vives “
7.-Carla Armengol Sant Miquel - Peramola

CATEGORIA BENJAMÍ MASCULÍ (2000-2001)
1.-Arnau Olm Portella Blanca- Llés de Cerdanya
2.-Francesc Colell La Salle La Seu d’Urgell
3.-Aleix Garreta La Salle “
4.-Ot Planes Pau Claris La Seu d’Urgell
5.-Arnau Cortés La Salle “
6.-Joel Raya La Salle “
7.-Roger Marsino Albert Vives “
8.-Jaume Pueyo Pau Claris “
9.-Sergi Pellicer Albert Vives “
10.-Iago Justo Albert Vives “
11.-Ferran Romero La Salle “
12.-Jaume Gómez Albert Vives “
13.-Gerard Vallverdú La Salle “
14.-Didac Laínez Pau Claris “
15.-Arnau Escribà Pau Claris “
16.-Xavier Peláez La Salle “
17.-Gerard Juncosa Miret i Sans- Organyà
18.-Marc Caminal La Salle- La Seu d’Urgell
19.-Mauricio Urquija Miret i Sans Organyà

CATEGORIA ALEVÍ FEMENÍ (1998-1999)
1.-Mònica Dòria La Salle La Seu d’Urgell
2.-Clàudia Dòria La Salle “
3.-Florentina Olm Portella Blanca Llés de Cerdanya
4.-Carola Vila Albert Vives La Seu d’Urgell
5.-Andrea Nadal Pau Claris “
6.-Anna Mateos Albert Vives “
7.-Emma Iglesias Albert Vives “
8.-Carla Guirado Albert Vives “
9.-Sandra Emilova Albert Vives “
10-Maria Mas Miret i Sans Organyà

CATEGORIA ALEVÍ MASCULÍ (1998-1999)
1.-Gral Sellés Portella Blanca Llés de Cerdanya
2.-Genís Olm Portella Blanca “
3.-Elias Fernández Ridolaina Montellà
4.-Pau Francino La Salle La Seu d’Urgell
5.-Vadim Hurtado Pau Claris “
6.-Gerard Feixes La Salle “
7.-Arnau Canillo Albert Vives “
8.-Manel Bigordà La Salle “
9.-Aritz Sueldia Albert Vives “
10.-Jordi Llovera Sant Miquel Peramola
11.-Guillem Tarrés Sant Climent Coll de Nargó
12.-Alex Barrio Albert Vives La Seu d’Urgell
13.-Joan Mas Miret i Sans Organyà

CATEGORIA INFANTIL FEMENÍ (1996-1997)
1.-Jana Pellicer Albert Vives La Seu d’Urgell
2.-Mariona Mateu Albert Vives “
3.-Jael Rispa Albert Vives “
CATEGORIA INFANTIL MASCULÍ (1996-1997)
1.-Pablo Sánchez Institut Joan Brudieu-La Seu d’Urgell
2.-Ferran Tintoré Albert Vives “
3.-Jan Marsino Albert Vives “
4.-Emiliano Peñailillo Albert Vives “

CURSES DE RELLEUS 3X500:

CATEGORIA BENJAMÍ MASCULÍ:
1.-PORTELLA BLANCA: Bernat Sellés-Jana Sellés-Martí Morales
2.-LA SALLE: Francesc Colell-Arnau Cortés-Ferran Romero
3.-LA SALLE:Aleix Garreta-Joel Raya-Gerard Vallverdú
4.-ALBERT VIVES:Iago Justo-Jaume Gómez-Sergi Pellicer
5.-PAU CLARIS: Jaume Pueyo- Didac Laínez-Ángela Nadal

CATEGORIA BENJAMÍ FEMENÍ:
1.-ALBERT VIVES:Júlia Mateu-Anna Costa-Urgell Ibáñez
2.-PAU CLARIS :Lola Robles-Andrea López-Júlia Pueyo

CATEGORIA ALEVÍ MASCULÍ:
1.-PORTELLA BLANCA:Gral Sellés-Elies Fernández-Genís Olm
2.-PORTELLA BLANCA:Arnau Olm-Maria Sellés-Florentina Olm
3.-LA SALLE:Pau Francino-Gerard Feixes-Mònica Dòria
4.-PAU CLARIS:Vadim Hurtado-Andrea Nadal-Ot Planes

CATEGORIA ALEVÍ FEMENÍ:
1.-ALBERT VIVES:Carola Vila-Anna Mateos-Urgell Torrent
2.-ALBERT VIVES:Sandra Emilova-carla Guirado-Emma Iglesias

Participació Total..... 71 escolars