Ves al contingut. | Salta a la navegació

Eines personals


Sou a: Inici / Notícies / L'Ajuntament de la Seu organitza un acte de reconeixement als esportistes més destacats del 2015

L'Ajuntament de la Seu organitza un acte de reconeixement als esportistes més destacats del 2015

Un total de 41 urgellencs de diferents disciplines com el piragüisme, l'hoquei patins, el patinatge artístic, el karate, el bàsquet, el futbol sala i el trial seran homenatjats aquest diumenge, dia 31, a les 18 hores a la Sala de la Immaculada
Ajuntament de la Seu d'Urgell
29/01/2016 14:50

El Servei d'Esports de l'Ajuntament de la Seu d'Urgell durà a terme aquest diumenge, 31 de gener, a les 18 hores, a la Sala de la Immaculada, un acte institucional presidit per l'alcalde de la ciutat, Albert Batalla, i el regidor d'Esports de l'Ajuntament urgellenc, Isidor Alberich, en què es farà un reconeixement públic als esportistes, equips i clubs urgellencs que han assolit resultats rellevants al llarg de l'any 2015. En total, s'homenatjarà 41 esportistes locals.

La convocatòria d'aquest diumenge és el primer acte de reconeixement públic dels dos que l'Ajuntament de la Seu organitzarà a partir d'ara de forma anual. El primer homenatge tindrà lloc durant el mes de gener, i servirà per fer visibles els èxits de les disciplines esportives que competeixen tenint en compte l'any natural. L’altra convocatòria serà al mes de juny, tot recollint les fites de final de temporada.

El regidor d'Esports, Isidor Alberich, explica que la voluntat és institucionalitzar aquest tipus d'actes perquè "sortosament, cada cop és més freqüent que esportistes, clubs i equips de la nostra ciutat assoleixin èxits esportius de gran volada”. Per Alberich, "el reconeixement conjunt tindrà més ressò i transcendència que no pas un reguitzell d’actes que a vegades no tenen la repercussió que es mereixen”.

Llistat dels homenatjats:

Ylenia Jiménez (AE Karate Kobudo) 2a classificada al Campionat de Catalunya

Abril López (AE Karate Kobudo) 3a classificada al Campionat de Catalunya

Bernat Vilà (AE Karate Kobudo) 2n classificat al Campionat de Catalunya

Gerard Gombau (AE Karate Kobudo) 2n classificat al Campionat de Catalunya i 5è d'Espanya

Anna Garcia (AE Karate Kobudo) 3a classificada al Campionat de Catalunya

Noemí Isla (CHPA Cadí) Campiona d'Espanya

Ashley Isla (CHPA Cadí) Participant al Campionat d'Espanya

Andrea Tarrés (CHPA Cadí) Participant al Campionat d'Espanya.

Equip Aleví de la temporada 14/15 (CHPA Cadí) Campions de Catalunya i tercers al Campionat d'Espanya

Equip sènior temporada 14/15 (CF Castellciutat) Campions a Segona Catalana i ascens a Primera Catalana

Bernat Sabrià (FCBQ) Subcampió d'Espanya Infantil masculí CCAA

Anna Palma (FCBQ) Campiona d'Espanya Cadet femení CCAA

Oriol Pi Tercer classificat al Campionat d'Espanya de Trial (Júnior)

Núria Vilarrubla (Cadí CK) Or al Mundial Sub-23 (entre d'altres)

Annabel van der Knijff (Cadí CK) Or per equips al Mundial Sub-23

Marta Martínez (Cadí CK) Or a la Copa del Món

Nil Garcia (Cadí CK) Plata al Mundial júnior

Jordi Cadena (Cadí CK) Plata al Mundial júnior