Ves al contingut. | Salta a la navegació

Eines personals


Sou a: Inici / Notícies / Lliurats els guardons del Premi Sambori 2015 als Pirineus

Lliurats els guardons del Premi Sambori 2015 als Pirineus

Òmnium Cultural Alt Urgell destaca la qualitat dels treballs presentats i la tasca del professorat Enguany hi han participat setze escoles i instituts d'arreu del territori
Premi Sambori 2015
25/03/2015 13:53

Aquest divendres passat es van donar a conèixer els guanyadors del 9è Premi escolar de narrativa Sambori als Pirineus, convocat per Òmnium Cultural Alt Urgell amb la col.laboració de l'Ajuntament de la Seu d’Urgell, el Consell Comarcal alturgellenc, Edicions Salòria, Editorial Cruïlla, Política Lingüística del govern d’Andorra i la Biblioteca Sant Agustí.

El jurat del certamen el van formar Ermengol Puig, Isidre Domenjó, Bernat Manresa, Laura Casanovas, Teresa Vilaró, Anna Farré, Núria Castillo i Meritxell Bellmunt, que valoren positivament en l'acta "la qualitat dels treballs presentats i la tasca dels mestres per estimular els alumnes a expressar-se amb un bon nivell literari".

L'edició pirinenca del Premi Sambori ha multiplicat enguany de manera significativa la participació de centres educatius del territori. En total, hi han pres part fins a setze escoles i instituts, enfront dels quatre de l'any passat.

Guanyadors 2015

CATEGORIA A (cicle inicial de primària, 1r i 2n).

1r premi “Els arbres que passejaven”
Ylenia Jiménez Prieto
Escola Pau Claris de la Seu d’Urgell (Alt Urgell)

2n premi “El Mag Gomà ”
Nilo Gómez Sanz
Escola La Valira de la Seu d’Urgell (Alt Urgell)

3r premi “La baldufa que no sabia ballar”
Anna Simona Salmerón
Escola Pau Claris de la Seu d’Urgell (Alt Urgell)

 

CATEGORIA B - Cicle mitjà de primària, 3r i 4t.

1r premi “La lluna que va caure”
Guiomar Galindo Solé
La Salle de la Seu d’Urgell (Alt Urgell)

2n premi “El Bruno del parc del Segre”
Marc Marsino Navinés
Escola Pau Claris de la Seu d’Urgell (Alt Urgell)

3r premi “La papallona Sica”
Malí Salvador Vidal
Escola La Closa d’Esterri d’Àneu (Pallars Sobirà)

 

 

CATEGORIA C- Cicle superior de primària, 5è i 6è.

1r premi “El descobriment”
Inés Maria Soarez Ferreia
Escola Pau Claris de la Seu d’Urgell (Alt Urgell)

2n premi “Matemàtiques en un sac”
Gil Ruiz Giralt
Escola Ridolaina de Montellà (Cerdanya)

3r premi “En Bobo i jo”
Gerard Valero Moreno
Escola Andorrana d’Ordino (Andorra)

 

CATEGORIA D - Primer cicle de secundària, 1r i 2n d’ESO.

1r premi “Llàgrimes”
Anna Costa Pujantell
Institut Joan Brudieu de la Seu d’Urgell (Alt Urgell)

2n premi “Robatori al banc”
Pau Martí Clotet
Institut Joan Brudieu de la Seu d’Urgell (Alt Urgell)

3r premi “Pensem com a nens”
Anna Puigdemasa GalíLa Salle de la Seu d’Urgell (Alt Urgell)

 

CATEGORIA E - Segon cicle de secundària, 3r i 4t d’ESO.

1r premi “Els ulls de la Najila”
Maria Ginesta Simon
Institut Joan Brudieu de la Seu d’Urgell (Alt Urgell)

2n premi “En la meva pròpia mentida”
Laia Grau Ribó
Institut Joan Brudieu de la Seu d’Urgell (Alt Urgell)

3r premi “Un esforç total és una victòria completa”
Aina Castellet Fontcuberta
Institut Joan Brudieu de la Seu d’Urgell (Alt Urgell)

 


CATEGORIA F – Batxillerat i cicles formatius.

1r premi “Carta a X”
Gina Prat Lilly
Institut Joan Brudieu de la Seu d’Urgell (Alt Urgell)

2n premi “Amàlia”
Mariona Mateu Bonet
Institut Joan Brudieu de la Seu d’Urgell (Alt Urgell)

3r premi “No tens dret”
Maria Lozano Gomez
Institut Joan Brudieu de la Seu d’Urgell (Alt Urgell)