Prop de 160 participants al Trofeu Cadí Pirineus de patinatge
Prop de 160 patinadors i patinadores han participat del Trofeu Cadí Pirineus que es va celebrar el cap de setmana passat al Pavelló Poliesportiu de la Seu d'Urgell. La competició va comptar amb representants de diferents clubs de Catalunya, Andorra i l'Aragó, amb la presència dels dos clubs de la ciutat: el CHPA Cadí, que n'és l'organitzador, i el CHPA La Seu. Dissabte es va disputar la part d'Iniciació i diumenge la de Categories.
El torneig va comptar novament amb bons resultats locals. Pel CHPA Cadí, hi va haver victòries de Mònica Pintat en E1, Jana Pluvinet en E2, Montse Pubill en B1 i Jana Fochs en Debutant 2. També hi va haver podis de Sara Caballé (2a en categoria A), Neus Alriols (3a en debutants 1), Júlia Hoste (2a en B2), Abril Egea (2a en E2) i Núria Pubill i Chloe Gamón (2a i 3a en C2).
Pel CPA La Seu, destaca la victòria de Jana Vilana en C2, el 3r lloc d'Erika Majoral en E1 i el doble podi de Zoa López i Paula Garcia (2a i 3a en B1.
En la competició de Categories, el CHPA Cadí va dominar els podis, amb victòries d'Enric Porta (cadet masculí), Aina Rubio (infantil) i Aina Izquierdo (aleví), a més a més dels segons llocs de Paula Moliné en cadet i d'Andrea Tarrés en infantil.
El campionat va comptar amb la presència destacada de Mònica Gimeno, del Club Patí Mollerussa, medalla de bronze al Mundial de Cali (Colòmbia) i Campiona d'Europa a Ponte Di Legno (Itàlia).
Resultats complets CHPA Cadí:
Iniciació
E mini: 4a Aran Lozano, 6a Queralt Albanell, 8a Martina Pluvinet i 9a Claudia Marcos
E1: 1a Mònica Pintat
E2: 1a Jana Pluvinet, 2a Abril Egea, 5a Martina Domingo, 6a Paula Eduardo, 7a Laia González, 8a Fiona Marcos i 9a Oscar García
C1: 7a Jana Vallespin, 8a Irina Subils i 12a Ares Farré
C2: 2a Núria Pubill, 3a Chloe Garmón, 4a Lucía Blanco, 5a Alba Domingo, 7a Blanca Moya, 8a Aina Barrio, 9a Berta Ramon, 10a Chloé Chupin i 11a Ona Perelegre
B1: 1a Montse Pubill, 4a Laura Puigdemasa, 5a Berta Giribet, 8a Abril Sánchez, 9a Aina López, 11a Anna Balcells i 13a Inés Sagalés
B2: 2a Júlia Hoste, 4a Jael Casal, 5a Paula Giribet, 7a Laia Barrio, 9a Inés Roquet , 10a Aina Serra i 12a Abril López
A: 2a Sara Caballé, 5a Judit Vigara i 6a Alba Martínez
Debutant 1: 3a Neus Alriols
Debutant 2: 1a Jana Fochs
Categories
Aleví: 1a Aina Izquierdo, 4a Natalia Moreno, 5a Jana Raya, 6a Lulan Moyano, 8a Noa Guillermo i 10a Jana Galabert
Infantil: 1a Aina Rubio, 2a Andrea Tarrés i 10a Paula Cobo
Cadet: 2a Paula Moliné, 4a Berta Alriols, 5a Laura Obiols i 8a Paula Garcés
Cadet masculí: 1r Enric Porta
Juvenil: 4a Maria Erola
Resultats complets CPA La Seu:
MINI: Andrea Gracia, 7a
E1: Erika Majoral , 3a - Leyre Solis, 7a - Maria Urnan, 9a
C1: Naia Perez, 5a - Irune Movellan, 11a
C2: Jana Vilana, 1a - Urgell Boix, 6a
B1: Zoa Lopez, 2a - Paula Garcia 3a - Natalia Obiols , 7a
B2: Martina Trenado, 6a - Txell Izquierdo, 11a
A: Aina Vilana , 4a
Deb1: Alba Garcia, 6a
Deb2: Queralt Viudez, 6a
Cadet: Gerogina Boix, 9a