Reconeixement a esportistes de la Seu pels èxits de la temporada 2018-2019
El Servei d'Esports de l'Ajuntament de la Seu d'Urgell ha celebrat aquest diumenge, dia 25, l’acte institucional per retre un reconeixement públic als esportistes de la ciutat que han assolit resultats rellevants al llarg de la temporada 2018-2019 en les seves respectives modalitats esportives.
L'acte, presidit per l’alcalde urgellenc, Jordi Fàbrega, i el regidor d’Esports, Carlos Guàrdia, s'ha dut a terme la Sala de la Immaculada, on s’ha homenatjat a 15 esportistes locals, ja siguin com a integrants d'equips urgellencs, d'altres clubs del Pirineu o bé federacions. Tal com és habitual, a tots ells se'ls ha lliurat un mallot que l'Ajuntament concedeix a atletes que han obtingut èxits en competicions nacionals o internacionals.
ESPORTISTA |
ESPORT |
MÈRIT ASSOLIT |
CLUB |
RAÚL GRANELL |
Pesca |
Campió de Catalunya de Pesca de Salmònids Spinning |
CLUB DE CAÇA I PESCA ALT URGELL |
JORDI BASTIDA |
Pesca |
Campió de Catalunya Pesca a Mosca Sènior Sots campió d’Espanya per equips Pesca a Mosca Sènior |
CLUB DE CAÇA I PESCA ALT URGELL |
JORDI FONTANALS |
Pesca |
Campió del Món per equips Pesca a Mosca Veterans Campió d’Espanya Pesca a Mosca Veterans Campió de Catalunya Pesca a Mosca Veterans |
CLUB DE CAÇA I PESCA ALT URGELL |
ROSER ESPAÑOL |
Curses per muntanya |
3a Adidas Infinite Trail World Championship |
UNIÓ EXCURSIONISTA URGELLENCA |
JORDI ALÍS |
Esquí de muntanya |
1r Campionat de Catalunya per equips 3r Classificat Campionat Catalunya verticals 1a Classificat Copa Catalana verticals |
CERDANYA SKIMO TEAM / SELECCIÓ CATALANA FEEC |
JORDI PONS |
Hoquei Patins |
Campió del Món U19 World Roller Games ‘19 |
CHPA CADÍ / SELECCIÓ ESPANYOLA |
QUIM VALLVÉ |
Bàsquet |
Sots campió NAIA National Championship ‘19 Campió NAIA Cascade Collegiate Conference ‘19 |
OREGON TECH |
ANNA PALMA |
Bàsquet |
3r Campionat del Món U19 |
SEDIS BÀSQUET / SELECCIÓ ESPANYOLA |
JAN VICENTE |
Esquí de fons |
1r Campionat Espanya Sprints 3r Campionat Espanya U12 clàssic 3r Campionat Catalunya U12 4t Copa Espanya U12 |
CEFUC |
BIEL BALCELLS |
Esquí de fons |
1r Campionat Espanya U14 relleus 3r Campionat Catalunya U14 |
CEFUC |
MARC COLELL |
Esquí de fons |
1r Campionat Espanya U14 relleus. 2n Campionat Espanya U14 skating 3r Campionat Espanya U14 sprint 1r Campionat Catalunya U14 4t Campionat Espanya U14 clàssic |
CEFUC |
CESC COLELL |
Esquí de fons |
3r Campionat Espanya U20 3a Campionat Espanya U20 clàssic 4t Campionat Catalunya Absolut 5è Marxa Beret 21km 5è Campionat Espanya U20 |
CEFUC |
GERARD PALOMO |
Esquí de fons |
2n Campionat Espanya U20 2n Campionat Espanya U20 clàssic 2n Campionat Catalunya U20 4t Marxa Beret 21km 4t Copa Espanya U20 |
CEFUC |
JAUME PUEYO |
Esquí de fons |
Campió Espanya Absolut relleus Campió Catalunya Absolut 3r Campionat Espanya U20 sprint 3r Campionat Espanya Absolut 1r Marxa Beret 21km 1r Copa Europa U18 Nove Messo 35è Campionat del Món Júnior |
CEFUC |
CAROLA VILA |
Esquí de fons |
Campiona Espanya Absoluta 10 km Campiona Espanya Absoluta 15 km clàssic 10a Classificada 5 km Mundial Júnior Lathi 13a Classificada 15 km clàssic Mundial Júnior Lathi Tres classificacions al Top10 en la Copa d'Europa |
EQUIP NACIONAL D'ANDORRA (FAE) / CLUB ESQUI LA RABASSA - NATURLANDIA |