Ves al contingut. | Salta a la navegació

Eines personals


Sou a: Inici / Notícies / Reconeixement a esportistes de la Seu pels èxits de la temporada 2018-2019

Reconeixement a esportistes de la Seu pels èxits de la temporada 2018-2019

En l'acte d'aquesta Festa Major s'ha distingit 15 urgellencs i urgellenques per victòries i podis, nacionals o internacionals, en esports com ara pesca, curses de muntanya, esquí de muntanya, esquí nòrdic, bàsquet i hoquei
Acte d'homenatge a esportistes de la Seu - Temporada 2018-2019
26/08/2019 14:10

El Servei d'Esports de l'Ajuntament de la Seu d'Urgell ha celebrat aquest diumenge, dia 25, l’acte institucional per retre un reconeixement públic als esportistes de la ciutat que han assolit resultats rellevants al llarg de la temporada 2018-2019 en les seves respectives modalitats esportives.

L'acte, presidit per l’alcalde urgellenc, Jordi Fàbrega, i el regidor d’Esports, Carlos Guàrdia, s'ha dut a terme la Sala de la Immaculada, on s’ha homenatjat a 15 esportistes locals, ja siguin com a integrants d'equips urgellencs, d'altres clubs del Pirineu o bé federacions. Tal com és habitual, a tots ells se'ls ha lliurat un mallot que l'Ajuntament concedeix a atletes que han obtingut èxits en competicions nacionals o internacionals.

ESPORTISTA

ESPORT

MÈRIT ASSOLIT

CLUB

RAÚL GRANELL

Pesca

Campió de Catalunya de Pesca de Salmònids Spinning

CLUB DE CAÇA I PESCA ALT URGELL

JORDI BASTIDA

Pesca

Campió de Catalunya Pesca a Mosca Sènior

Sots campió d’Espanya per equips Pesca a Mosca Sènior

CLUB DE CAÇA I PESCA ALT URGELL

JORDI FONTANALS

Pesca

Campió del Món per equips Pesca a Mosca Veterans

Campió d’Espanya Pesca a Mosca Veterans

Campió de Catalunya Pesca a Mosca Veterans

CLUB DE CAÇA I PESCA ALT URGELL

ROSER ESPAÑOL

Curses per muntanya

3a Adidas Infinite Trail World Championship

UNIÓ EXCURSIONISTA URGELLENCA

JORDI ALÍS

Esquí de muntanya

1r Campionat de Catalunya per equips

3r Classificat Campionat Catalunya verticals

1a Classificat Copa Catalana verticals

CERDANYA SKIMO TEAM / SELECCIÓ CATALANA FEEC

JORDI PONS

Hoquei Patins

Campió del Món U19 World Roller Games ‘19

CHPA CADÍ / SELECCIÓ ESPANYOLA

QUIM VALLVÉ

Bàsquet

Sots campió NAIA National Championship ‘19

Campió NAIA Cascade Collegiate Conference ‘19

OREGON TECH

ANNA PALMA

Bàsquet

3r Campionat del Món U19

SEDIS BÀSQUET / SELECCIÓ ESPANYOLA

JAN VICENTE

Esquí de fons

1r Campionat Espanya Sprints

3r Campionat Espanya U12 clàssic

3r Campionat Catalunya U12

4t Copa Espanya U12

CEFUC

BIEL BALCELLS

Esquí de fons

1r Campionat Espanya U14 relleus

3r Campionat Catalunya U14

CEFUC

MARC COLELL

Esquí de fons

1r Campionat Espanya U14 relleus.

2n Campionat Espanya U14 skating

3r Campionat Espanya U14 sprint

1r Campionat Catalunya U14

4t Campionat Espanya U14 clàssic                                                                                                                                                                 

CEFUC

CESC COLELL

Esquí de fons

3r Campionat Espanya U20

3a Campionat Espanya U20 clàssic

4t Campionat Catalunya Absolut

5è Marxa Beret 21km

5è Campionat Espanya U20

CEFUC

GERARD PALOMO

Esquí de fons

2n Campionat Espanya U20

2n Campionat Espanya U20 clàssic

2n Campionat Catalunya U20

4t Marxa Beret 21km

4t Copa Espanya U20

CEFUC

JAUME PUEYO

Esquí de fons

Campió Espanya Absolut relleus

Campió Catalunya Absolut

3r Campionat Espanya U20 sprint

3r Campionat Espanya Absolut

1r Marxa Beret 21km

1r Copa Europa U18 Nove Messo

35è Campionat del Món Júnior

CEFUC

CAROLA VILA

Esquí de fons

Campiona Espanya Absoluta 10 km

Campiona Espanya Absoluta 15 km clàssic

10a Classificada 5 km Mundial Júnior Lathi

13a Classificada 15 km clàssic Mundial Júnior Lathi

Tres classificacions al Top10 en la Copa d'Europa

EQUIP NACIONAL D'ANDORRA (FAE) / CLUB ESQUI LA RABASSA - NATURLANDIA