Ves al contingut. | Salta a la navegació

Eines personals


Sou a: Inici / Notícies / Reconeixement públic a esportistes i clubs urgellencs

Reconeixement públic a esportistes i clubs urgellencs

L'acte es durà a terme aquest diumenge de Festa Major. Els homenatjats pels seus èxits esportius rebran un obsequi exclusiu per part de l’Ajuntament
Reconeixement institucional
24/08/2017 16:05

El Servei d'Esports de l'Ajuntament de la Seu d'Urgell organitza novament aquest diumenge, 27 d’agost, en el marc de la Festa Major, un acte institucional presidit per l'alcalde de la ciutat, Albert Batalla, i el regidor d'Esports de l'Ajuntament urgellenc, Isidor Alberich, per fer un reconeixement públic als esportistes i clubs locals que han assolit resultats rellevants al llarg de la temporada 2016-2017.

En aquest acte, que s'iniciarà a un quart de nou del vespre a la Sala de la Immaculada de la capital alturgellenca, es farà un homenatge a una vintena d’esportistes i dos clubs esportius. El esportistes i equips homenatjats són l'Urban Sport Padel Club La Seu, La Seu d'Urgell FC, Jan Vicente, Marc Colell, Marc Vicente, Marçal Gabarró, Biel Balcells, Júlia Pueyo, Bernat Gabarró, Jaume Pueyo, Sara Erola, Gerard Palomo, Jordi Majoral, Cesc Colell, Carola Vila, Míriam Martínez, Josu Fàbrega, Olga Rodríguez i Jordi Pons.

 

ESPORTISTA

ESPORT

MÈRIT ASSOLIT

CLUB

URBAN SPORT PADEL CLUB LA SEU

Pàdel

Ascens a Segona Categoria Lleida

 

LA SEU D’URGELL FC

Futbol

Ascens a Tercera Catalana

 

JAN VICENTE

Esquí nòrdic

Campió Catalunya U10

CEFUC

MARC COLELL

Esquí nòrdic

Campió Espanya estil clàssic U12

Campió Catalunya U12

Subcampió Espanya esprint U12.

Subcampió Catalunya relleus U12.

CEFUC

MARC VICENTE

Esquí nòrdic

Subcampió Catalunya relleus U12

3r Campionat Catalunya U12.

CEFUC

MARÇAL GABARRÓ

Esquí nòrdic

Subcampió Catalunya relleus U12

CEFUC

BIEL BALCELLS

Esquí nòrdic

Subcampió Catalunya relleus U12

CEFUC

JÚLIA PUEYO

Esquí nòrdic

Subcampiona Catalunya relleus U14

CEFUC

BERNAT GABARRÓ

Esquí nòrdic

Subcampió Catalunya U14

3r C. Espanya estil clàssic U14

CEFUC

JAUME PUEYO

Esquí nòrdic

Campió Catalunya U16

Campió Espanya esprint i clàssic U16

Subcampió Espanya lliure U16

CEFUC

SARA EROLA

Esquí nòrdic

3a Campionat Catalunya U18

CEFUC

GERARD PALOMO

Esquí nòrdic

Campió Catalunya U18

3r C. Espanya lliure U18

CEFUC

JORDI MAJORAL

Esquí nòrdic

Campió Catalunya U20

3r C. Catalunya relleus U20

3r C. Espanya esprint, clàssic i lliure U20

CEFUC

CESC COLELL

Esquí nòrdic

Campió Espanya lliure U18

Subcampió Catalunya U18

3r C. Catalunya clàssic U18

CEFUC

CAROLA VILA

Esquí nòrdic

1a C.Espanya lliure

1a C. Espanya relleus

NEC la Rabassa - Naturlandia

MÍRIAM MARTÍNEZ

Esquí muntanya

Subcampiona Catalunya Sub23 de Cronoescalada

3a Catalunya Absoluta de Cronoescalada

3a Campionat d’Espanya Sub23 de Cronoescalada

Centre Excursionista PONTSICÀ

JOSU FÀBREGA

Jiu Jitsu

Campió Catalunya AEJJB

JIU JITSU HIKARI LA SEU

OLGA RODRÍGUEZ

Jiu Jitsu

Campiona Espanya AEJJB

Subcampiona Catalunya AEJJB

JIU JITSU HIKARI LA SEU

JORDI PONS

Hoquei Patins

Subcampió Europa U17

Selecció Espanyola