Eines personals

Sou a: Inici / Notícies / Publicades les llistes per a les eleccions municipals de la Seu d'Urgell

Publicades les llistes per a les eleccions municipals de la Seu d'Urgell

Els actuals quatre grups del consistori -Compromís, Junts, ERC i CUP- han formalitzat la presentació, amb novetats als llocs principals. També tornaran a concórrer-hi el PP i Vox. En aquesta notícia podeu consultar tots els noms de les llistes

Ajuntament de la Seu d'Urgell
Ajuntament de la Seu d'Urgell
26/04/2023 14:55

El Butlletí Oficial de la Província (BOP) de la Diputació de Lleida ha publicat aquest dimecres la totalitat de les llistes que s'han presentat per concórrer a les eleccions municipals del 28 de maig vinent arreu de la demarcació. Pel que fa a la Seu d'Urgell, finalment s'han formalitzat un total de sis candidatures. De moment la seva presentació no és oficial, perquè ara hi haurà un període de quinze dies per a possibles al·legacions o impugnacions.

Els quatre grups municipals que han conformat l'Ajuntament de la Seu aquesta darrera legislatura han elaborat novament llistes per als comicis d'enguany. Totes quatre han confirmat, amb aquest tràmit, els noms que ja havien avançat com a caps de llista.

Pel que fa a Compromís X La Seu, la formació més votada a les eleccions del 2019, el candidat a l'alcaldia serà l'actual portaveu del grup municipal, Joan Barrera, mentre que en els quatre següents llocs -del 2 al 5- hi figuren David Servat i Gemma To -que s'incorporen a la llista- i Toni Nadal i Paqui Gómez, que ja han estat regidors les dues darreres legislatures.

Junts per la Seu, principal grup de l'equip de govern, presenta novament com a número 1 Jordi Fàbrega, que aquesta legislatura ha estat alcalde a la primera meitat del mandat i vicealcalde a la segona meitat. Als principals llocs també hi figuren tres regidors de l'actual govern municipal -Joan Gurrera, Carme Espuga i Joan Llobera- i Urgell Isus, principal novetat d'aquests primers llocs.

Esquerra Republicana també repeteix cap de llista amb Francesc Viaplana, actual alcalde, que a la primera part de la legislatura va exercir de vicealcalde. Als números 2 i 3 hi ha dos altres membres de l'actual equip de govern, Marian Lamolla i Núria Tomàs, mentre que al 4 hi apareix Imma Palau; i al 5, Francesc Josep Aroles.

De la seva part, la llista de la Candidatura d'Unitat Popular l'encapçala l'actual regidor Bernat Lavaquiol. Tal com ja havien avançat, els números 2 i 3 seran per a Núria Valls i Ares Boniquet; i els números 4 i 5, per a Ernest Prieto i per a Pau Lozano, portaveu de la formació la legislatura anterior.

Pel que fa a les formacions sense representació a l'actual Ajuntament urgellenc, el Partit Popular es presenta novament, enguany amb un nou cap de llista, Mario Garcia., acompanyat de David Moclan al número 2. També hi concorrerà Vox, que en aquesta ocasió té com a principal candidat Antonio Escudero, seguit de María Dolores Mestre.

 

LLISTES PER A LES ELECCIONS MUNICIPALS 2023 A LA SEU D'URGELL

 

COMPROMÍS X LA SEU- CANDIDATURA DE PROGRÉS (CXLS - CP)

1. Joan Barrera Aranda

2. David Servat Cirera

3. Gemma To Selva

4. Antoni Nadal Majoral

5. Paqui Gomez Raya

6. Bàrbara Romeu Lledó

7. Carlos Román Vázquez

8. Cristina Moreno Castro

9. Atalía Urbiola Mohamed

10. Jordi Mas Ortega

11. Carmen España Medeiros

12. Pilar Buisán Gil

13. María Angélica Perla Chávez

14. Santiago Mallol Tuca

15. Miguel Perruca Martín

16. Concepció Rabasa Castellarnau

17. Joan Ganyet Solé

SUPLENTS

1. Òscar Ordeig Molist

2. Laia Coll Crouseilles

3. Margarita Casellas Puigdevall

4. Teresa Garcia Molins

5. Anass Sghyar Ghafki

6. Verónica De Los Ángeles Viera

7. Pepe Muñoz Márquez

8. Vicenç Ripoll Miguel

 

JUNTS PER LA SEU D’URGELL- COMPROMÍS MUNICIPAL (CM)

1. Jordi Fàbrega Sabaté

2. Joan Gurrera Lluch

3. Carme Espuga Vilaginés

4. Joan Llobera Sanmartí

5. Urgell Isus Julià

6. Marc Moragues Martín

7. Inés Vilà Panés

8. David Manzanera Serra

9. Marta Roca Riu

10. Roger Gravet Choy

11. Jana Cortés Roca

12. Joan Vilarrubla Vergés

13. Lourdes Santos Santana

14. Enri Vidal Jofre

15. Jordi Rubio Alviñà

16. Montse Bonet Porqueras

17. Isidor Alberich Torruella

SUPLENTS

1. Xavier Estival Saña

2. Olga Travesset Rey

3. Josep Diviu Altayó

4. Juani Menduiña Gatnau

5. Arnau Navinés Ferrer

6. Cristina Romero Terrones

7. Joan Gombau Ventura

8. Betty Martínez Segura

9. Félix Gómez Torralba

10. Antonieta Solé Sanvicens

 

ESQUERRA REPUBLICANA DE CATALUNYA - ACORD MUNICIPAL (ERC-AM)

1. Francesc Viaplana Manresa

2. Maria Antonia (Marian) Lamolla Miret

3. Núria Tomàs Gimó

4. Imma Palau Canal

5. Francesc Josep Aroles Ferrer

6. Maria Carmen Armenta Fusté

7. Jan Tomàs Armengol

8. M. Teresa Serra Argerich

9. Andreu Martín Cardeñes

10. Rosa Maria Castellví López

11. Àngela Carbonell Marin

12. Alvaro Antonio Martín Fossa

13. Lourdes Subirà Barral

14. Pere Galabert Pujol

15. David Pérez Esteban

16. Carlos Guardia Carbonell

17. Margarita Nadal Cerqueda

SUPLENTS

1. Rafael Llobet Martí

2. Mireia Pellicer Martí

 

CANDIDATURA D’UNITAT POPULAR LA SEU D’URGELL - ALTERNATIVA MUNICIPALISTA

(C.U.P. - AMUNT)

1. Bernat Lavaquiol Colell

2. Núria Valls Ferrón

3. Maria D’ares Boniquet De Mas

4. Ernest Prieto Aràjol

5. Pau Lozano Peruchet

6. Xènia Antona Vilarmau

7. Victor Todó Bañuls

8. Anna Hernandez Sala

9. Marc Cerdà Domènech

10. Jana Mairal Sanchez

11. Miquel Albero Polo

12. Aina Margalef Porcar

13. Èric Luque Niño

14. Maria Urgell Navinés Ferrer

15. Basilio Sanz Soler

16. Ivette Serra Da Silva

17. Xavier Masallé Josa

SUPLENTS

1. Adriana Tapies Ferrer

2. Josep Maria Galabert Pujol

3. Mercedes Palet Ortiz

4. Virginia Álvarez Sola

 

PARTIDO POPULAR - PARTIT POPULAR (PP)

1. Mario Garcia Graña

2. David Moclan Martinez

3. Xavier Esteve Bach

4. Carmen Elena Moreno Linares

5. Nelly Hilares Cruz

6. Carlos Vigo Fernandez

7. Juan Jose Moclan Cano

8. Maria Morera Sol

9. Karla Aurora Sandoval Morocho

10. Patricia Pietro Martin

11. Juan Sebastian Escarra Sierra

12. Fernando Aceiton Sorrentini

13. Blanca Maria Ortega

14. Maria Angeles Fernandez Dominguez

15. Jose Eugenio Galindo Noriega

16. Mercedes Moline Reig

17. Jesús Galindo Llangort

 

VOX (VOX)

1. Antonio Escudero Cantalapiedra

2. Maria Dolores Mestre Nivela

3. Francisco Barbero De La Rosa

4. Rocío Fernández Vilar

5. Ricardo Marfil Gutierrez

6. Angel Cinca Domingo

7. Meritxell Caubet Serés

8. Albert Manós Garcia

9. Estrella Navarro Ramirez

10. Denis Llorens Badia

11. Claudia Mas Ribalta

12. Jose Navarro Alias

13. Cecilia Picatoste De Bona

14. Jesús Muñoz Galindo

15. Francisco Javier Lonca Ibars

16. Carles Roig Garcia

17. Vicenta Díaz Fernández

 

Enllaços per consultar totes les candidatures de l'Alt Pirineu i Aran:

BOP Diputació de Lleida 26/04/2023 (Juntes Electorals de zona de la Seu, Tremp i Vielha)

BOP Diputació de Girona 26/04/2023 (Junta Electoral de zona de Puigcerdà)

Mostrar formulari de contacte