Reconeixement públic a esportistes i clubs urgellencs
El Servei d'Esports de l'Ajuntament de la Seu d'Urgell organitza novament aquest diumenge, 27 d’agost, en el marc de la Festa Major, un acte institucional presidit per l'alcalde de la ciutat, Albert Batalla, i el regidor d'Esports de l'Ajuntament urgellenc, Isidor Alberich, per fer un reconeixement públic als esportistes i clubs locals que han assolit resultats rellevants al llarg de la temporada 2016-2017.
En aquest acte, que s'iniciarà a un quart de nou del vespre a la Sala de la Immaculada de la capital alturgellenca, es farà un homenatge a una vintena d’esportistes i dos clubs esportius. El esportistes i equips homenatjats són l'Urban Sport Padel Club La Seu, La Seu d'Urgell FC, Jan Vicente, Marc Colell, Marc Vicente, Marçal Gabarró, Biel Balcells, Júlia Pueyo, Bernat Gabarró, Jaume Pueyo, Sara Erola, Gerard Palomo, Jordi Majoral, Cesc Colell, Carola Vila, Míriam Martínez, Josu Fàbrega, Olga Rodríguez i Jordi Pons.
ESPORTISTA |
ESPORT |
MÈRIT ASSOLIT |
CLUB |
URBAN SPORT PADEL CLUB LA SEU |
Pàdel |
Ascens a Segona Categoria Lleida |
|
LA SEU D’URGELL FC |
Futbol |
Ascens a Tercera Catalana |
|
JAN VICENTE |
Esquí nòrdic |
Campió Catalunya U10 |
CEFUC |
MARC COLELL |
Esquí nòrdic |
Campió Espanya estil clàssic U12 Campió Catalunya U12 Subcampió Espanya esprint U12. Subcampió Catalunya relleus U12. |
CEFUC |
MARC VICENTE |
Esquí nòrdic |
Subcampió Catalunya relleus U12 3r Campionat Catalunya U12. |
CEFUC |
MARÇAL GABARRÓ |
Esquí nòrdic |
Subcampió Catalunya relleus U12 |
CEFUC |
BIEL BALCELLS |
Esquí nòrdic |
Subcampió Catalunya relleus U12 |
CEFUC |
JÚLIA PUEYO |
Esquí nòrdic |
Subcampiona Catalunya relleus U14 |
CEFUC |
BERNAT GABARRÓ |
Esquí nòrdic |
Subcampió Catalunya U14 3r C. Espanya estil clàssic U14 |
CEFUC |
JAUME PUEYO |
Esquí nòrdic |
Campió Catalunya U16 Campió Espanya esprint i clàssic U16 Subcampió Espanya lliure U16 |
CEFUC |
SARA EROLA |
Esquí nòrdic |
3a Campionat Catalunya U18 |
CEFUC |
GERARD PALOMO |
Esquí nòrdic |
Campió Catalunya U18 3r C. Espanya lliure U18 |
CEFUC |
JORDI MAJORAL |
Esquí nòrdic |
Campió Catalunya U20 3r C. Catalunya relleus U20 3r C. Espanya esprint, clàssic i lliure U20 |
CEFUC |
CESC COLELL |
Esquí nòrdic |
Campió Espanya lliure U18 Subcampió Catalunya U18 3r C. Catalunya clàssic U18 |
CEFUC |
CAROLA VILA |
Esquí nòrdic |
1a C.Espanya lliure 1a C. Espanya relleus |
NEC la Rabassa - Naturlandia |
MÍRIAM MARTÍNEZ |
Esquí muntanya |
Subcampiona Catalunya Sub23 de Cronoescalada 3a Catalunya Absoluta de Cronoescalada 3a Campionat d’Espanya Sub23 de Cronoescalada |
Centre Excursionista PONTSICÀ |
JOSU FÀBREGA |
Jiu Jitsu |
Campió Catalunya AEJJB |
JIU JITSU HIKARI LA SEU |
OLGA RODRÍGUEZ |
Jiu Jitsu |
Campiona Espanya AEJJB Subcampiona Catalunya AEJJB |
JIU JITSU HIKARI LA SEU |
JORDI PONS |
Hoquei Patins |
Subcampió Europa U17 |
Selecció Espanyola |